2020 m. kovo 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos! Kviečiame dalyvius registruotis.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Šunų mityba: „Atsakingo šeimininko akademijos“ paskaita

Spalio 25 dieną „Atsakingo šeimininko akademijos“ klausytojai dalyvavo trečiojoje paskaitoje, skirtoje šunų mitybai aptarti.

 

Paskaitą skaitė Kamilė Ausmanė ir Paulius Ausmanas (Kika group ir UAB „Akvatera“).

„Tai buvo dar vienas prasmingas trečiadienio vakaras, kurio metu susipažinome su mūsų augintinių mitybos ypatumais,– sakė Akademijos lankytoja Gintarė Čepokaitė. – Klausydamasi paskaitos džiaugiausi, kad jau turime specialistų, galinčių ir sugebančių pasidalyti savo žiniomis ir padėti mums, pradedantiesiems, pasirūpinti savo augintiniais. Laukiu ir kitos paskaitos apie šunų elgseną, auklėjimą. Su kiekviena paskaita galima vis labiau įsitikinu, kad išmintingas šeimininkas lygu laimingas, gerai besijaučiantis augintinis“.

Paskaitoje apie mitybą nemažai diskutuota, ką vadinti visaverte, sveika, subalansuota šunų mityba. Kodėl, pasirenkant ėdalą, būtina atsižvelgti į augintinio amžių, veislę, fizinį aktyvumą, kailio tipą ir kitus svarbius dalykus. Kokios energinės vertės ėdalas geriausias jauniems šunims ir kokios – senyvo amžiaus augintiniams. Kiek ir kokių pagrindinių maistinių medžiagų turi būti šuns ėdale.

„Nėra universalaus ėdalo, kuris tiktų visiems šunims ir atitiktų visų šunų veislių poreikius, todėl reikia atidžiai rinktis, norint savo augintinius šerti kokybiškai ir garantuoti jiems sveiką, ilgą gyvenimą“,– pabrėžė lektorius Paulius Ausmanas.

Mokymai „Atsakingo šeimininko akademijoje“ prasidėjo spalio 11 d., baigsis lapkričio 15-ąją, kai, išklausiusiems visas penkias ciklo paskaitas, bus įteikti pažymėjimai.

Projektui pritaria Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bei Smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacija.

Paskaitas remia didžiausias gyvūnų prekių parduotuvių tinklas Lietuvoje „Kika“.

Agatos Mulerovaitės nuotr.