2020 m. kovo 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos! Kviečiame dalyvius registruotis.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

CHASE – šunų mylėtojų ir profesionalų konferencija

Jau šį rudenį pirmą kartą Lietuvoje startuos didžiausia tarptautinė šunų mylėtojų bei profesionalų konferencija CHASE 2018, kuri, net neabejojama, paliks daug teigiamų atgarsių! Konferencijoje pranešimus skaitys pasaulinį pripažinimą pelnę kviestiniai svečiai iš užsienio. Šių metų tema – visapusiškai sveikas šuo: emocinė ir fizinė sveikata.

 

Spalio 13-14 dienomis šunų dresūros ir laisvalaikio klubo „Urban dog“ organizuojama konferencija padės atsakyti į daugybę diskusijų sukeliančius klausimus, tokius kaip neapsigauti renkantis naują šeimos narį – šuniuką, kaip fiziškai paruošti sportuojančius šunis ar ką daryti tiems, kurie jau susidūrė su realiomis augintinių elgsenos problemomis.

Svarbiausia, kad konferencijos dalyviai turės galimybę ne tik išklausyti savo srities profesionalų paskaitas, bet ir sudalyvauti įvairiose praktinėse dirbtuvėse kaip stebėtojai ar kaip dalyviai su savo šunimis.

 

Darbas su šunimi prasideda nuo jo gimimo

Dažnai galvojama, kad su mažu šuniuku reikia pradėti dirbti atsivežus jį į naujus namus, ar net palaukti iki tam tikro amžiaus, pvz., 6 mėnesių.

Vis dėlto, šuniuko mokymas turėtų prasidėti gerokai anksčiau, dar būnant pas veisėjus, ir tęsiamas toliau, vos tik peržengus naujų namų slenkstį.

Taigi, būsimiems šeimininkams aktualu, kaip išsirinkti tinkamą veislyną, veisėją, o paskui ir patį šuniuką.

Na, o veislynams bus atsakyta, kaip užtikrinti gerą veislyno vardą, patikimumą ir žinomumą savo šalyje ir už jos ribų.

Ir tai tik maža dalis, apie ką kalbės veislyno „van de Dovondolin” įkūrėja Yvonne Schoeber.

Pasak Y. Schoeber, veisėjas gali duoti gerą pradžią šuniukų gyvenimui, todėl su visomis savo vadomis ji labai daug dėmesio skiria ankstyvajai socializacijai, propriocepcijai ir elgesio pagrindams.

 

Šuns pažinimas – žingsnis į sėkmę

Tikriausiai, ne vienas gyvūnų entuziastas susiduria su įvairiomis savo augintinio elgsenomis, kurios gerokai neatitinka lūkesčių.

Ar visada žinome, kaip elgtis tokioje situacijoje? IMDT (dresuotojų rengimo instituto D. Britanijoje) įkūrėjas, treneris-elgsenos specialistas Steve Mann pasakos apie tai, kaip teisingai „skaityti” savo šunį, užbėgti įvykiams už akių ir išvengti to ko galite išvengti.

Tačiau analizuojant konkrečias problemas, rekomenduos ir ką daryti, jei jau vis tik su jomis susidūrėte.

Konferencijos metu S. Mann nagrinės ypatingai opias elgsenos problemas, tokias kaip resursų saugojimas ir išsiskyrimo nerimas arba nesugebėjimas pasilikti vienam namuose.

O nežinančius kaip pakeisti vieną ar kitą konkrečią savo šuns elgseną, S. Mann kviečia į praktinę elgsenos kliniką – asmeninę konsultaciją.

 

Propriocepcija: kas tai?

Šiuo metu Lietuvoje vis labiau populiarėja šunų fitneso treniruotės, tačiau daugiau nei pusė tokių treniruočių iš tikrųjų neatitinka nei profesionalų rekomendacijų, nei suteikia laukiamą rezultatą.

Apie tai, kaip išauginti tiek fiziškai, tiek emociškai sveiką šunį kalbės mokyklos „Paws4fun” įkūrėja, propriocepcijos instruktorė Sam Turner.

Sam yra ne tik garsi instruktorė, bet ir knygų autorė.

Ji yra išleidusi keturių knygų seriją „Balansas: fiziškai ir emociškai sveikas šuo”.

Konferencijos dalyviai turės galimybę išklausyti net keletą jos rengtų paskaitų bei galės stebėti praktinę darbo pusę ar net patys sudalyvauti ir gauti asmeninių patarimų.

 

DĖMESIO: Sudalyvavę Y. Schoeber praktinėse dirbtuvėse „Ankstyvoji šuniukų socializacija” gaus papildomus sertifikatus – tai aktualu tiems, kas planuoja tvirtinti LKD veislyno statusą. Šios praktinės dirbtuvės – įskaitinės LKD veislyno statusui tvirtinti.

http://www.chaseconf.lt