2020 m. kovo 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos! Kviečiame dalyvius registruotis.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Attilos Marton paskaitos kvietė susimąstyti

Iškart po tarptautinių šunų parodų, gegužės 30-31 d., LKD Mokymo centras pakvietė kinologus į kinologijos žurnalisto Attilos Marton paskaitas.

 

Tai buvo kitokios nei įprasta paskaitos – lektorius nepamokslavo ir nedalijo „gatavų“ receptų, bet kvietė įvertinti dabartinę padėtį, mąstyti apie priežastis, kodėl visuomenė vis dar nepasitiki šunų veisėjais, ieškoti kelių šiam nepasitikėjimui įveikti.

A.Marton paskaita „Veisėjo įvaizdžio stiprinimas: kaip formuoti tinkamą požiūrį“ buvo skirta esamiems ir būsimiems šunų veisėjams, bet turbūt dar niekada paskaitoje, skirtoje šunų veisėjams, taip dažnai negirdėjome žodžio švietimas.

„Jeigu šunų veisėjai, kiekvienas asmeniškai ir jūsų klubai arba visa kinologų draugija, skirs daugiau dėmesio visuomenės švietimui, įgysite daug didesnį visų pasitikėjimą, – ne kartą pabrėžė Attila Marton. – Kai visos kinologijos grandys – jaunieji vedliai, veisėjai, parodų teisėjai, dresuotojai ir kiti, su kinologija susiję žmonės, patikės ir pagal savo išgales imsis kinologinio švietimo, visuomenės požiūris į veislinius šunis ir šunų veisėjus tikrai pasikeis“.

Lektorius pripažino, kad veislinių šunų veisėjai kartais turi nekokią reputaciją. Būtais ir nebūtais dalykais juos kaltina gyvūnų gerovės organizacijos, dažnai veisėjai painiojami su vadinamaisiais „daugintojais“.

Pelnyti gerą vardą užtrunka ilgai, o jį prarasti ilgai netrunka.

Lektorius pabrėžė, kad už veisėjo gero vardą – už jo kūrimą ir išlaikymą – daug didesnę atsakomybę, nei yra dabar, turėtų prisiimti kinologų klubai.

Būdai, arba kanalai, kuriais galima pasiekti ir tinkamai apie save ir savo veiklą informuoti visuomenę, gali būti patys įvairiausi: socialinės paskyros, žiniasklaida, asmeninis bendravimas, įvairūs kinologų renginiai, šunų parodos.

„Visi  išvardyti būdai pasitarnauja stiprinant šunų veisėjų įvaizdį, tereikia norėti ir mokėti jais pasinaudoti, – kalbėjo Pasaulinės kinologijos žurnalistų asociacijos  (World Dog Press Association, WDPA) viceprezidentas A.Marton.

Paskaitos šunų veisėjams išvakarėse A.Marton susitiko ir su būsimųjų kinologų karta – jaunaisiais vedliais, skaitė jiems paskaitą „Sėkmingas vedlys: dabar ir ateityje“.

 

I.Klimavičienės ir G.Kavaliauskaitės nuotr.