2020 m. kovo 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos! Kviečiame dalyvius registruotis.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Terjerų kailio ruošimas: teorija ir praktika

Paskutinį vasario savaitgalį terjerų mylėtojai ir kirpėjai iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Jurbarko, Radviliškio ir netgi Talino rinkosi į LKD Mokymo centrą.

 

Čia vyko Panevėžio šunų mylėtojų klubo „Lunaris” organizuotas ilgakojų terjerų kailio ruošimo seminaras su žinoma lektore iš Ukrainos – Juliia Geller.

Kinologė J. Geller yra garsaus erdelterjerų veislyno „Est Etiam“ savininkė, 3 ir 9 FCI grupių ekspertė, profesionali vedlė, žinoma terjerų kailio dailinimo meistrė, turinti 28 metų patirtį šunų kirpimo, ruošimo parodoms srityje.

Seminaras apėmė ir teoriją (vasario 25, šeštadienis), ir praktiką (vasario 26, sekmadienis).

Šeštadienį klausytojai buvo išsamiai supažindinti su ilgakojų terjerų anatomijos ypatumais, buvo mokoma, kaip pastebėti ir, triminguojant, „paslėpti“ anatominius šuns trūkumus, išryškinti privalumus, „suformuoti“ galvos formą.

Lektorė atsivežė gausybę įrankių, išsamiai papasakojo, kaip išsirinkti ir atskirti kokybiškus trimingo instrumentus, kokie jų skirtumai.

Taip pat seminaro dalyviai sužinojo, kaip išsirinkti kokybišką kosmetiką parodų terjerams, kaip ją tinkamai panaudoti.

Pasitelkdama didelę nuotraukų galeriją lektorė supažindino su pagrindinėmis terjerų kailio ruošimo klaidomis ir taisyklingai paruošta terjero išvaizda.

Teorinė dalis baigėsi lektorės atliekamu parodų terjero paruošimu. Modeliu buvo pasirinkta 9 mėnesių erdelterjerų kalytė Gilė, atvežta į Lietuvą iš „Est Etiam” veislyno.

Mokymų sekmadienis buvo skirtas vien praktikai.

Kiekvieno seminare dalyvavusio šuns išvaizda buvo detaliai aptarta, pristatyti privalumai ir trūkumai. Kiekvienas šeimininkas savarankiškai, aktyviai patariant ir prižiūrint specialistei, mokėsi sutvarkyti pasirinkto modelio kailį.

Kailį tvarkė keletui erdelių, valų terjerui, šiurkščiaplaukiui foksterjerui.

Prieš ir po kailio tvarkymo visi dalyvavo savo modelio anatomijos aptarime, buvo analizuojami šuns judesiai.

Visą dieną vyko intensyvus darbas ir dienos pabaigoje  kiekvienas, nors ir labai pavargęs, galėjo džiaugtis savo rezultatais – ant kirpimo stalų stovėjo neatpažįstamai pasikeitę modeliai.

Puiki atmosfera, dalyvių aktyvumas ir šuns kailio paruošimas parodoms pagal naujausias kailio ruošimo tendencijas ir lektorės patirties perteikimas paliko neišdildomą įspūdį ir daug naudingų žinių.

Panevėžio šunų mylėtojų klubo „Lunaris“ narė Jūratė Miliūnaitė