2020 m. kovo 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos! Kviečiame dalyvius registruotis.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Pažinkime veisles: saliukiai

Besidomintiems saliukiais arba planuojantiems teisėjauti šios veislės šunims – nemokama paskaita balandžio 1 d., šeštadienį, 11.00 val. Mokymo centre.

 

Tai nemokama paskaita visiems, norintiems iš arčiau pažinti saliukių prigimtį, išgirsti apie kilmę, temperamentą, paanalizuoti standartą.

Paskaitą skaitys saliukų veislės žinovė, nacionalinė šunų parodų teisėja Ilona Aleknavičienė.

Saliukiai – tai šunų veislė, atkeliavusi iš tūkstantmečių glūdumos iki šių dienų su Šilko Kelio karavanais. Atgabenta su kitomis rytietiškomis gėrybėmis – įmantriais prieskoniais, kvapiaisiais aliejais, prabangiais audiniais.

Tai šunų veislė, aprašyta musulmonų Šventojoje knygoje – Korane. Šie greitakojai gazelių medžiotojai buvo dovanojami tik ypatingiems svečiams, niekada nebuvo parduodami, todėl į Vakarų šalis saliukiai pateko palyginti neseniai, tik XIX –XX amžiaus sandūroje.

Kadangi ši egzotiška tūkstančio ir vienos nakties šalių šunų veislė sulaukia vis daugiau susidomėjimo ir mūsų šalyje, balandžio 1 dieną kviečiame visus kurtų, o ypač saliukių, mylėtojus, į paskaitą, kurioje apžvelgsime tūkstantmetę ir šiuolaikinę saliukių istoriją, veislės funkcionalumą ir prisitaikymą šiuolaikiniame pasaulyje.

Taip pat aptarsime saliukių veislės standartą bei tipų įvairovę, saliukių teisėjavimo šunų parodose metodiką, todėl seminare laukiami ir šunų parodų teisėjai.

Pažinkime saliukius iš arčiau!

Paskaita vyks LKD Mokymo centre, Visorių g.8, Vilnius.

Numatoma trukmė 1,5-2 val.

IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA e.paštu http://www.mesirsunys.lt/renginiai/paskaitos-visuomenei/