2020 m. kovo 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos! Kviečiame dalyvius registruotis.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Seminaras jauniesiems vedliams

Lapkričio 18 d., penktadienį, 18.00 val. LKD Mokymo centre vyks teorinis seminaras jauniesiems vedliams.

 

Seminarą ves tarptautinė šunų teisėja iš Baltarusijos Irina Azen.

Teorinio seminaro metu jaunieji vedliai sužinos, kaip tinkamai elgtis su šunimi, kaip bendrauti su teisėju, ringo darbuotojais, konkurentais bei šunų šeimininkais. Šunų į seminarą prašome nesivesti.

2016 m. gegužės 4 d. Lietuvos kinologų draugijos Tarybos sprendimu, Geriausio Lietuvos jaunojo vedlio rinkimuose galės dalyvauti tik tie jaunieji vedliai, kurie yra išklausę LKD organizuotą seminarą apie jaunojo vedlio etiką.

Numatomos seminaro temos

Elgesys su šunimi: vedlio elgesys prieš ringą – šuo tampomas, su juo netinkamai bendraujama; pasirodymas ringe – šuo pernelyg „smaugiamas“, tempiamas  pavadžiu, nuolat skatinamas maistu; po pasirodymo ringe – negavus reikiamo įvertinimo, pamirštamas kultūringas elgesys (pakeltas tonas, šuns stumdymas, muštras).

Bendravimas su teisėju ringe – pagarbos ir atidumo stoka, kalbėjimas su už ringo (ar ringe) esančiais asmenimis, nekreipiant dėmesio į teisėją ar šuns veiksmus. Pasitaiko atsikalbinėjimų, kad šuo „kažko negali“ padaryti, taip pat nepasitenkinimą reiškiančios mimikos.
Bendravimas su ringo darbuotojais – nurodinėjama, kad būtų „užlaikomas ringas“, nes nespėjama išstatyti kitų šunų; pasipiktinimas; garsiai reiškiamas nepasitenkinimas, ringo darbuotojams vėluojant išrašyti sertifikatus ar aprašymus.

Elgesys su konkurentais: Prieš ringą – stumdomasi, prieš konkurento šuns norį „nespecialiai“ šuniui kišamas maistas, žaislai. Ringo metu – mėtomas maistas ant žemės, bėgant/einant lipama konkurentams ant kulnų ir pan., siekiant sutrukdyti; įvairiais žaislais, „klikeriais“ trukdoma visiems dalyviams. Po ringo – garsiai aptariami konkurentų trūkumai, reiškiamas nepasitenkinimas.

Bendravimas ir pareigos su demonstruojamų šunų šeimininkais – dažnai vedliai tik keletą kartų susitinka su demonstruojamu šunimi prieš parodas, o parodos metu negali skirti daugiau dėmesio demonstruojamam šuniui ir jo šeimininkams (apsiima demonstruoti daug šunų). Šeimininkai skundžiasi dėmesio stoka iš vedlių, nepaaiškinamos situacijos (kokie gauti įvertinimai, ką toliau daryti ir kt.).

Bendravimas socialinėje erdvėje ir interneto etika: Facebook/twiter/vKontakte paskyros. Diskusijų forumai. Asmeniniai tinklapiai, asmeninės žinutės, e. laiškai. Netinkami, nekorektiški komentarai bei temos, blogos kokybės nuotraukos (susietina su 5.c).

Kaip tinkamai viešinti ir atsakingiau elgtis su informacija?

 

Registracija į seminarą tik išankstinė. Užpildykite ir atsiųskite anketą.

BUS VERČIAMA Į LIETUVIŲ KALBĄ.

JVK nariams – seminaras nemokamas, visiems kitiems – 10 eurų (būtina atsiųsti pavedimo kopiją). Neatvykusiems į seminarą pinigai negrąžinami.

 

Rekvizitai apmokėjimui:

Lietuvos kinologų draugija,
Mokėjimo paskirtis – seminaras jauniesiems vedliams.
Įmonės kodas: 190761981 SEB BANKAS.
Atsiskaitomoji sąsk. LT 967044060001780551.

Seminaro vieta – Visorių g. 8, Vilnius, Mokymo centras.