2020 m. kovo 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos! Kviečiame dalyvius registruotis.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Kiek galima atidėlioti ženklinimą?

Lapkričio 25 d. Seimo Kaimo reikalų komitetas balsavo prieš privalomąjį šunų, kačių ir šeškų ženklinimą, kuris turėjo įsigalioti nuo 2016 m. sausio 1 d.

 

Benamių gyvūnų naikinimo verslą ir toliau finansuos mokesčių mokėtojai.

Būtent tokį verdiktą lapkričio 25 d.  paskelbė Seimo Kaimo reikalų komitetas.

6 iš 9 balsavusių komiteto narių dauguma buvo pritarta Seimo narės ir Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės inicijuotai įstatymo pataisai, kuri panaikina privalomą pasiutligei imlių gyvūnų (šunys, katės ir šeškai) ženklinimą ir registraciją valstybiniame Gyvūnų augintinių registre.

Paprastai sakant, neprižiūrimo, į gatvę išmesto ar žalą kito žmogaus sveikatai sukėlusio augintinio savininką nuspręsta nuo teisinės ir finansinės atsakomybės ir toliau atleisti, o dėl šių veiksmų sukeltus padarinius palikti ir toliau spręsti valstybės biudžeto – visų dirbančių, mokesčius mokančių ir gyvūnų net nelaikančių žmonių, sąskaita.

Galima būtų ir patikėti viešai dėstomais ministrės pataisų tikslais – padėti žmonėms, kuriems augintinio ženklinimas integriniu grandynu (vidutinė kaina 15 EUR) yra per sunki finansinė našta, jei ne įstatymo projekto aiškinamajame rašte nurodytas iniciatyvos argumentas…

Primename, kad Lietuvoje gimę veisliniai šuniukai ženklinami jau 2011 metų, LKD neišduoda veisliniams šuniukams kilmės dokumentų, jeigu jie nėra paženklinti integriniu grandynu – šio argumento Seimo Kaimo reikalų komitetas taip pat „neišgirdo“.

Visą strp. skaitykite:

http://gyvunuapsauga.lt/lt/naujienos/nuomone-benamiu-gyvunu-naikinimo-versla-finansuos-mokesciu-moketojai/