2020 m. kovo 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos! Kviečiame dalyvius registruotis.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Molėtų mero padėka už kinologijos tradicijų puoselėjimą

Šunų parodos vyksta ekspozicijų centruose, pramogų parkuose, sporto aikštynuose. Lietuvoje jos taip pat  vyksta aerodromų teritorijose.

 

Gegužės pabaigoje – Radžiūnų (Molėtų r.), o rugpjūčio pradžioje – Druskininkų aerodrome. O tarptautinė paroda Molėtuose šunų mylėtojams dar reiškia ir vasaros pradžią…

„Mes džiaugiamės, kad jau kelintą kartą ši vieta, Radžiūnų aerodromas, šunų mylėtojams yra tinkama ir priimtina. Norėtume, kad tradicijos tęstųsi, linkime visiems šunims ir jų šeimininkams sėkmės. O už kinologijos tradicijų puoselėjimą norime padėkoti Lietuvos kinologų draugijai“, – sveikinimo kalboje sakė į parodą atvykęs Molėtų meras Saulius Jauneika.

Gegužės 24-26 d. Molėtų krašte išties buvo „ankšta“. 1250 dalyvių, beveik 200 šunų veislių ir jų savininkų iš įvairiausių šalių buvo registruota į dvi tarptautines šunų parodas. Šių parodų išvakarėse, penktadienį, nemažai kinologų dalyvavo specializuotose parodose – net 14 šunų veislių klubų surengė savo parodas.

Pirmąją tarptautinės šunų parodos „Molėtų mero taurė 2019“ dieną, šeštadienį, gražiausiu parodos šunimi tapo čempionų klasės afganų kurtų kalytė ESBELTO‘S NOT YOUR BFF, trumpiau Lilo. Jos savininkė ir veisėja – Lisbeth Karlsen iš Norvegijos.

Lilo yra Norvegijos, Suomijos, Kroatijos, Danijos, Švedijos, Šiaurės šalių bei tarptautinė čempionė.

Antras tarp gražiausių šunų buvo šiba inu CH HANDZIMEMESITE EBISABUROU (sav. M.Galchenko) iš Rusijos. Trečioji vieta atiteko taip pat Rusijos kinologų augintiniui, laimėjo valų korgis pembrukas CH ROSSO AMBRA BOSCO GOLD (sav. V.Zharova).

Tarp Lietuvos šunų gražiausiojo titulą laimėjo nykštukinis pudelis KISS IN THE RAIN GAMTOS HARMOJIA, kurio savininkė – vilnietė Julija Dijakovskaja. Antras – L.Kudirkienės Lasos apsas CH CHIC CHOIX SIXTH SENSE , trečias – J.Januškauskaitės-Plungės ir T.Plungės vokiečių nykštukinis špicas TAURO STRADIVARIUS.

Gegužės 26-ąją pagrindinę parodos „Aukštaitija 2019“ taurę teisėjas iš Portugalijos Z.J. Cardoso Silva skyrė  toipudeliui iš Rusijos CH EVAK‘S WATERMARK. Antroji vieta atiteko Sibiro haskiui KRISTARTI‘S CHIVAS (sav. I.Brueva), o trečioji Lietuvos atstovui, vengrų vižlui CH RAMZIS MAŽAS BROLIS (sav. I.Širmenienė ir M.Ruzas).

Tarp Lietuvos šunų gražiausiojo titulas skirtas Berno zenenhundui PRINCESS PANDA BOHEMIJOS ŽIBUTĖ (sav. R. ir A.Stonkai). Antras – vengrų vižlas CH RAMZIS MAŽAS BROLIS (sav. I.Širmenienė ir M.Ruzas), trečias – L.Kudirkienės Lasos apsas CH CHIC CHOIX SIXTH SENSE.

„Supreme Bis“ konkursui teisėjavo ekspertas iš Brazilijos Gabriel Valdez. Jo nuomone, pats gražiausias abiejų parodos dienų šuo – afganų kurtų kalytė iš Norvegijos ESBELTO‘S NOT YOUR BFF.

Puikūs šunys. Gerai pasirengę vedliai. Kvalifikuoti šunų teisėjai ir ringų asistentai. Taigi Molėtų mero padėkos tekstą būtų galima išplėsti ir padėkoti visiems dalyviams už profesionalios kinologijos puoselėjimą bei meilę ir pagarbą šunims.

Parodas rėmė KIKA ir NATURE‘S PROTECTION.

Daugiau nuotraukų: https://www.facebook.com/KinologijaLT

Stasio Barausko nuotr.