2020 m. kovo 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos! Kviečiame dalyvius registruotis.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Šuns priežiūra, arba kodėl šuo neišsilaižo žaizdų

Kasdienė ir veterinarinė šuns priežiūra – apie tai kalbėta spalio 18-osios paskaitoje.

 

„Atsakingo šuns šeimininko akademija“, bendras LKD Mokymo centro ir Vilniaus savivaldybės socialinis projektas, vėl sukvietė gausų būrį gyvūnų mylėtojų, ir ši, antroji, paskaita baigėsi klausytojų plojimais.

Niekas nesistebėjo ir neprieštaravo, kad vietoj planuotos valandos, paskaita užtruko dvi valandas.

Šunų mylėtojai turėjo daug klausimų, diskutavo su lektoriumi.

„Turėtume pamiršti liaudies posakį „Šuo išsilaižys žaizdas pats“. Ne, neišsilaižys! Ir taip tikrai nebūna“,– juokavo paskaitos lektorius, veterinarijos gydytojas Jonas Mingaila.

Aira Tumėnaitė prisipažino, jog paskaita apie augintinio priežiūrą pranoko jos lūkesčius: „Nepaisant, kad su šunimis augau visą gyvenimą ir turiu sukaupusi nemažai žinių, praktiniai veterinarijos gydytojo patarimai buvo tikrai vertingi. Manau, tokią paskaitą verta išklausyti tiek planuojančiam įsigyti, tiek patyrusiam gyvūnų augintojui. Jei nori būti atsakingas šuns augintojas, išgirsti kompetentingą nuomonę labai svarbu“.

Paskaitoje buvo kalbama apie būtinuosius skiepus, kailio, odos, ausų, dantų higieną bei priežiūrą. Klausytojai sulaukė patarimų, kaip elgtis, šuniui netikėtai patyrus traumą, susirgus, kaip prižiūrėti, kad jis būtų sveikas, žvalus.

„Man patiko, kad koncentruotai ir aiškiai buvo pasakyta apie svarbiausias šunų sveikatos problemas ir kaip jas atpažinti, kas aktualu pradedančiajam ir būsimam šeimininkui. Iš užduotų klausimų sprendžiant, net turintys šunis kai kurių dalykų nežino, ir tai buvo tikrai naudinga“,– paklausta apie paskaitos aktualumą, sakė Neringa Vanjūnė.

„Atsakingo šuns šeimininko akademijos“ projektui pritaria Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bei Smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacija.

Paskaitas remia didžiausias gyvūnų prekių parduotuvių tinklas Lietuvoje „Kika“.

Agatos Mulerovaitės nuotr.