2020 m. kovo 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos! Kviečiame dalyvius registruotis.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Tęsiamas projektas su šunimis

Mokymo centro atstovai ir kinologijos  savanoriai dalyvauja projekte „Suteik gyvūnų šilumą vaikams“.

 

Ar patikėtumėte, kad iki šiol nekalbėjęs 7 metų vaikas po mėnesio draugystės su šunimi pasakė gyvūnui pirmąjį žodį? O kaip reaguotumėte išgirdę, kad vaikai, turintys dėmesio sutrikimą, dabar jį geba išlaikyti viso užsiėmimo metu? Ir visa tai vyksta ne kažkur toli, o čia – Lietuvoje.

Antrus metus iš eilės startuoja daug dėmesio sulaukęs projektas „Gyvūnų kaspino mėnuo“. Vienas pagrindinių jo tikslų – pratęsti visuomenės pažintį su kaniterapija.

Taip vadinami specializuoti edukaciniai užsiėmimai su vaikais, kuriuose kartu su specialistais dalyvauja mokyti šunys.

Akivaizdžių rezultatų duodančią sveikatinimo priemonę pernai jau išbandė 19 vaikų globos namų auklėtinių.

Šiemet specialūs edukaciniai užsiėmimai su šunimis bus finansuojami dar maždaug 60 Vilniaus SOS vaikų kaime gyvenančių vaikų.

Iki šiol tokios apimties specializuoti užsiėmimai šalyje vykdyti nebuvo.

Už lėšas, surinktas „Gyvūnų kaspino mėnuo“ projekto metu, užsiėmimus vaikams rengs Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro darbuotojai, kurie yra baigę specialius kursus ir dirba su specialius testus išlaikiusiais šunimis.

„Buvome liudininkai, kai iki šiol buvęs uždaras, bet kokio kontakto su gyvūnais vengęs vaikas, po keleto kaniterapijos užsiėmimų nugalėjo savo baimes, įgavo pasitikėjimo ir, išdrįsęs prieiti prie keturkojo, jį paglostė ir davė komandą „sėst“. Dėka žmonių, kurie pirkdami „Pedigree” ir „Whiskas” parems šį projektą, šiemet edukaciniai užsiėmimai vyks mažesnėse grupelės – šeimose, kuriose kartu su SOS mama gyvena 5-6 globojami vaikai. Darbas mažesnėse grupės leis dar geriau pažinti kiekvieną vaiką, padėti jam įveikti baimes bei atsiskleisti kaip asmenybei“, – sako Vilniaus SOS vaikų kaimas direktorius Gedas Batulevičius.

Nors šiuo metu kaniterapija Lietuvoje žengia tik pirmuosius žingsnius, mūsų šalyje jau yra 6 testus išlaikę šunys, galintys padėti vesti vaikams specializuotus užsiėmimus.

„Pabandykite su tėvų neturinčiu vaiku kalbėtis apie patirtas traumas, vienatvę. Greičiausiai abu sėdėsite tylėdami. Specializuotose užsiėmimuose, kuriuose dalyvauja šuo, pasakojama apie gyvūną, kuris patyrė analogišką situaciją: buvo išmestas į gatvę, tapo niekam nereikalingas. Su vaikais diskutuojama, kaip toks šuo dabar jaučiasi. Bendraudami su šunimis, vaikai patiria naujų išgyvenimų ir mokosi juos įvardyti – kalbėdami apie gyvūną, vaikai kalba ir apie savo jausmus“, – pasakoja Kaniterapijos asociacijos narė Aurelija Staskevičienė.

Kiek laiko šiemet vaikams bus organizuojami kaniterapiniai užsiėmimai, priklausys nuo gyventojų įsitraukimo. Visą spalio mėnesį, perkantys „Pedigree” ir „Whiskas” produktus, 3 proc. parems specialius užsiėmimus su šunimis Vilniaus SOS vaikų kaime.

Pernai tokie užsiėmimai vaikams buvo vedami visą pusmetį.

G.Kavaliauskaitės nuotr.