2020 m. kovo 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos! Kviečiame dalyvius registruotis.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Pasieniečių šuo sulaikė 4 sienos pažeidėjus

Vilniaus rajone pasieniečiai sulaikė keturis čečėnų tautybės Rusijos piliečius, kurie neteisėtai kirto sieną iš Baltarusijos. Sulaikyme pasižymėjo tarnybinis vokiečių aviganis Samo, kuris nelegalus „suguldė“ ant žemės.

Gegužės 11 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos pasieniečiai Vilniaus rajono Buivydžių kaimo prieigose tamsoje aptiko šviežius kelių asmenų pėdsakus, vedančius iš Baltarusijos į Lietuvą.

Jais VSAT Lavoriškių užkardoje tarnaujantis septynerių metų vokiečių aviganis Samo VSAT pareigūnus mišku spėriai pradėjo vesti į Lietuvos gilumą.

Netrukus tarnybinis šuo prisivijo du vyrus. Išvydę iš tamsos išnirusį vokiečių aviganį nelegalai labai išsigando ir griuvo ant žemės. Kol atskubėjo pasieniečiai ir juos surakino antrankiais, Samo nusivijo dar du įtariamuosius.

Įsibėgėjęs šuo iš pradžių pagriovė vieną jų, po to šuoliu į nugarą patiesė ir kitą nelegalą. Tuomet keturkojis liko laukti pasieniečių ir saugoti sulaikytųjų. Įsibėgėjusio tokio šuns kaip Samo, sveriančio apie 40 kilogramų, smūgis yra keturis kartus didesnis nei jo svoris, tai yra, prilygsta daugiau kaip pusantro šimto kilogramų.

Paaiškėjo, kad visi keturi įkliuvusieji buvo pasus turėję čečėnų tautybės Rusijos piliečiai, 28-erių, 30-ies, 34-erių ir 35-erių vyrai.

VSAT Vilniaus rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sulaikytuosius pasieniečiai uždarė į areštinę.

Iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 67 Lietuvos sienos pažeidėjus. Daugiausiai jų (44) įkliuvo pasienyje su Baltarusija.

VSAT ir www.pasienis.lt informacija