2020 m. kovo 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos! Kviečiame dalyvius registruotis.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Alytiškiai surengė stovyklą šunims

Alytaus šunų mylėtojų klubo „Canis‘‘ stovyklą prie Baltijos jūros jos dalyviai prisimins ilgai.

 

Nors oras nelepino vasariška šiluma, stovyklautojai – ir šunys, ir jų šeimininkai – pasisėmė geros nuotaikos ir įspūdžių, o organizatoriai pelnytai džiaugiasi pasisekusia iškyla ir, ko gero, pirmuoju Lietuvoje šunų mylėtojų klubu, suorganizavusiu tokio pobūdžio stovyklą.

Klubo „Canis“  administratorė Žaneta Truskienė prisipažino, kad surengti trijų dienų stovyklą klubo nariams kartu su šunimis buvo nemenkas iššūkis. Poilsiavietę, kuri priimtų vienu metu 21 šunį, rasti buvo nelengva.

„Turbūt nesuklysiu sakydama, kad mūsų klubas yra pirmasis šunų mylėtojų klubas, kuris savo nariams ir jų augintiniams suorganizavo stovyklą. Į poilsiavietę sugužėjo 35 žmonės ir 21 šuo. Tokia stovykla yra tikras iššūkis visiems, tiek organizatoriams, tiek nariams. Bet iššūkiai mums patinka ir kol kas mes su jais puikiai susitvarkom“, – sako Ž. Truskienė.

Pakilios stovyklautojų nuotaikos negadino šaltas ir vėjuotas oras – oro temperatūra tesiekė 13–15 laipsnių, o vėjas prie jūros buvo stipresnis nei 18 metrų per sekundę. Suplanuotas stovyklos veiklas šiek tiek trikdė nedraugiškos mūsų šalies gyvūnų laikymo taisyklės, draudžiančios šunis vestis prie jūros. Vis dėlto stovyklautojai rado vietų, kur su savo augintiniais galėjo džiaugtis jūra.

„Išeitį radome ir paplūdimiu pasinaudojome. Ir tikrai, nepatikėsite, bet žmonės mūsų neužpuolė“, – juokaudama pasakojo Žaneta.

Trečias iššūkis buvo 18 km žygis pajūriu. Į jį išsiruošė ne visi stovyklautojai, bet dalyvavusieji puikiai praleido laiką.

Atsikėlę 6 ryto, kartu su šunimis paplūdimiu nužingsniavo iki Palangos, o atgal į Šventąją grįžo miško takeliu. „Įspūdžiai nepakartojami. Kylanti saulutė, rytinis jūros vėjelis, nuostabi kompanija ir laimingi iki ausų šunys, buvo wow !“, – nuotaikomis dalijasi žygio dalyviai.

Tos pačios dienos vakarą šunų šeimininkai dalyvavo kinologo Artūro Zalecko seminare „Šuns gerovė, dresūra ir problemų sprendimo būdai“, kuris buvo vedamas ne salėje, o  jaukiai įsikūrus kopose. Puiki lektoriaus iškalba, didelis žinių bagažas, geras humoro jausmas seminarą pavertė dar įspūdingesniu. Visiems dalyviams buvo įteikti išklausyto seminaro sertifikatai.

Būnant prie jūros saulės palydėjimas neatsiejama poilsio dalis. Tad ir stovyklautojai vakarojo prie jūros iki paryčių.

Paskutinę stovyklos dieną visi rinkosi prie Karklės, kur vyko smagūs klubo narių žaidimai.

Vokiečių aviganiai, Berno zenenhundas, lietuvių skalikas, amerikiečių kokerspanielis, senbernaras, ryzenšnauceris ir cvergšnauceris dalyvavo lenktynėse. Keturkojų emocijos prie starto linijos veržėsi kaip pašėlę, o šeimininkų šūksniai, palaikantys augintinius, juos drąsino lėkti kuo greičiau.

Po šuniukų lenktynių varžėsi ir šeimininkai – vyrai prieš moteris, kurie greitesni, taiklesni. Rezultatas pasiektas – gera nuotaika, juokas ir sustiprėjusi klubo narių draugystė.

Beje, stovyklautojai keturkojai buvo ypač drausmingi, nei kitiems poilsiavietėje apsistojusiems žmonėms, nei pačiai poilsiavietei rūpesčių nekėlė.

„Visiems klubo nariams dar kartą ačiū už idėjos palaikymą ir puikų vasaros nuotykį“, – džiaugėsi stovyklos organizatoriai.

Klubo „Canis“ informacija ir nuotr.