2020 m. kovo 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos! Kviečiame dalyvius registruotis.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

„Atsakingo šeimininko akademija“: svarbiausia – žmogaus atsakomybė

Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Panevėžys – kas sieja šiuos miestus? Sieja daug kas, bet turbūt nustebsite: juos sieja ir dialogas su šunų mylėtojais. Ir tai ne vien Lietuvos kinologų draugijos (LKD), šios idėjos autorės, dialogas su esamais ar būsimais šunų augintojais.

 

Prie šio dialogo prieš porą metų prisidėjo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Lietuvos smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacija, zoologijos prekių parduotuvių tinklas „Kika“, miestų savivaldybės, viešosios bibliotekos.

Prisidėjo ne pinigais, bet profesionalų pagalba, suteikdami nemokamas patalpas paskaitoms, padėdami viešinti renginius. Taigi, dialogu vadinti „Atsakingo šeimininko akademiją“ jau neišeina – ketvirtus metus besitęsiantį projektą galbūt verta vadinti respublikine kinologinio švietimo programa.

Tačiau grįžkime prie pačios „Atsakingo šeimininko akademijos“, arba AŠA, kaip ją trumpina idėjos autoriai.

Ar ne per drąsu penkių paskaitų ciklą vadinti akademija, o po jos baigimo netgi išduoti Atsakingo šeimininko pažymėjimus, paklausėme LKD Mokymo centro vadovės Daivos Kvedarienės.

„Gyvūno šeimininko atsakomybė prasideda ne tada, kai mažą šuniuką jis parsiveža į namus, o kai gimsta noras laikyti naminį gyvūną augintinį. Atsakingas pasirinkimas – štai kas svarbiausia,– sako D. Kvedarienė. – Būtent todėl akademijos pavadinime atsirado žodis atsakomybė, jį akcentuojame visose paskaitose, apie ką bekalbėtume: apie kasdienę šuns priežiūrą, socializaciją, sveikatą, gyvūno lavinimą ar gerovę. Akademiškumo sąvoką gal ir traktuojame laisviau, bet mes norime pabrėžti: AŠA paskaitas skaito savo srities profesionalai, patyrę veterinarijos, gyvūnų mitybos specialistai, dresuotojai – tie, kas gali pasidalinti ne tik teorinėmis žiniomis, bet ir gyvenimiška patirtimi“.

Augustė Daukšienė, šio projekto koordinatorė, atkreipia dėmesį, kad „Atsakingo šeimininko akademija“ yra nemokama. Tai nieko nekainuoja mokymų dalyviams, nemokamai paskaitas skaito ir savo srities specialistai. Tai jų savanorystė, už kurią Lietuvos kinologų draugija yra labai dėkinga, o labiausiai vertina gyvūnų šeimininkai.

Idėjos autoriai pabrėžia, kad jiems svarbu padėti gyvūnams augintiniams, o ypač šunims, pritapti žmonių bendruomenėje. Juk ne veltui sakoma, kad šunys – socialiausi gyvūnai. Jų manymu, būtent todėl reikia pačią visuomenę, šeimas ruošti, kad atsakingai auklėjamas ir prižiūrimas gyvūnas teiktų džiaugsmą ir netaptų našta. Kad augintinis gyventų visavertį gyvenimą ir būtų pasirūpinta jo gerove.

Informacija apie AŠA: https://www.facebook.com/pg/KinologijaLT/events/?ref=page_internal

Registracija į paskaitas Šiauliuose: https://goo.gl/forms/j791AnmaiBnVFymj2

Registracija į paskaitas Kaune: https://goo.gl/forms/autmuPB2uruJQLxl1

Registracija į paskaitas Alytuje ir Panevėžyje – 2019 m. sausio mėn., paskaitos planuojamos nuo vasario.

Paskaitų ciklas Vilniuje: https://www.facebook.com/events/404165209988724/

G.Kavaliauskaitės nuotr.