2020 m. kovo 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos! Kviečiame dalyvius registruotis.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

VMVT – už gyvūnų gerovę

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ragina nepamiršti gyvūnų gerovės.

Gyvūnai yra jautrios būtybės, gebančios jausti skausmą, kentėti, turinčios individualius poreikius.

Tai įvertinant Europos Sąjungoje pripažįstama gyvūnų gerovės svarba etiniu, socialiniu bei ekonominiu aspektu.

Europos Sąjungoje, atsižvelgiant į mokslo pasiekimus ir naujoves, siekiama kuo aukštesnių gyvūnų gerovės standartų.

Gyvūnų gerovės privaloma paisyti gyvūnų laikymo, naudojimo, transportavimo, pardavimo ir kt. atvejais, taip pat atliekant kai kurias veterinarines procedūras.

XX a. pabaigoje Jungtinėje Karalystėje buvo įkurta Ūkinių gyvūnų gerovės taryba (The Farm Animal Welfare Council (FAWC), kuri paskelbė pirmąsias svarbias rekomendacijas, dabar žinomas kaip Penkios gyvūnų  laisvės:

• Laisvė nuo troškulio ir alkio –  turėti priėjimą prie gėlo vandens, pašaro atsižvelgiant į gyvūno rūšį, amžių, fiziologinę būklę ir, kad būtų patenkintas vandens ir maisto medžiagų kiekis gyvūno normaliai kondicijai ir sveikatingumui palaikyti.

• Laisvė nuo nepatogumo – užtikrinti tinkamą aplinką, įskaitant pastogę, apsaugą nuo nepalankių oro sąlygų.

• Laisvė nuo skausmo, sužalojimo ir ligos – gyvūnams turėtų būti suteikiama veterinarinė pagalba, įskaitant prevencines priemones nuo ligų ir sužalojimų.

• Laisvė išreikšti normalų elgesį – atsižvelgiant į gyvūno rūšį turėti galimybę natūraliai elgtis, turėti pakankamai erdvės judėjimui, turėti galimybę turėti socialinius ryšius su kitais gyvūnais.

• Laisvė nuo baimės ir streso – gyvūnai turi būti prižiūrimi ir laikomi tokiomis sąlygomis, kad  išvengtų nereikalingo streso.

DĖMESIO: Pastebėjus gyvūnų gerovės pažeidimus (gyvūnas laikomas netinkamomis sąlygomis, neturi galimybės pasislėpti nuo nepalankių klimato sąlygų, sulysęs, kenčia alkį ar troškulį, kenčia nuo sužalojimų, ligų ir pan.) reikėtų kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

Gyventojų pranešimai dėl gyvūnų sveikatingumo ir gerovės pažeidimų registruojami Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje ir jos teritoriniuose padaliniuose.

visą parą veikiančia nemokama telefono linija  8 800 40 403

internete – užpildžius elektroninę pranešimo formą: http://vmvt.lt/lt/top/praneskite.mums/

raštu adresu: Siesikų g. 19, LT-07170, Vilnius

faksu – (8-5) 249 1717.

Daugiau informacijos:  http://vmvt.lt/lt/gyvunu.sveikata/

S.Valujevos nuotr.