2020 m. kovo 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos! Kviečiame dalyvius registruotis.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Išrinkti gražiausi dubenėliai šunims

Sunku patikėti, tačiau net gaublys gali pavirsti dubenėliu, o senas kaimiškas „bliūdas“ – puošniu papjė mašė indu.


Apie vaikų kūrybą galima kalbėti labai daug, tačiau bėda – žodžiais neperteiksi to, ką matei…

Kovo 2- 4 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo, tarptautinėse šunų parodose buvo erdvė, kur šypsojosi visi – Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro stende rikiavosi dešimtys spalvingų dubenėlių šunims. Keraminiai, medžiaginiai, popieriniai, mediniai, metaliniai – patys įvairiausi!

Konkurse „Dubenėlis svajonių šuniukui“ dalyvavo Lietuvos priešmokyklinio ugdymo bei pradinių klasių vaikai.

„Seno gaublio pagrinde

Kūrėm dubenį drauge.

Kiek šuniukų, tiek vaikų,

Dar ir kriauklių – juk smagu!“

Štai toks ketureilis puošė Vilniaus S. Daukanto progimnazijos 3 B kl. mokinių sukurtą dubenėlį. Paraginti mokytojos Loretos Šileikienės, vaikai kūrė bendrą kūrinį ir pavadino jį „Lak, lak, lak“.

Kiekvienas lipdė savo pasirinktos (arba mylimos) šunų veislės galvą, vėliau šunų galvelės „sutūpė“ ant dubens – buvusio seno gaublio – krašto lakti.

Vilniaus Sietuvos progimnazijos mokytoja Rasa Bulikienė, kartu su savo ugdytiniais ne pirmą kartą dalyvaujanti Mokymo centro organizuotame konkurse, sakė, kad vaikams ypač smagu dalyvauti konkursuose, kurie susiję su gyvūnais. O mokytojai svarbu, kad konkurso idėjoje būtų edukacija, kad kuriant būtų galima su vaikais kalbėtis apie gyvūnų gerovę, pagarbą gyvybei.

„Darėm kuo didesnį dubenį, kad visi šuniukai būtų sotūs. Net per atostogas trečiokai ateidavo į mokyklą, kad tik spėtų sukurti dubenį, – apsilankiusi parodoje, kūrybinę virtuvę atskleidė mokytoja. – Aš sukūriau pasakos pradžią o toliau pasaką pratęsė vaikai. Parsivežiau iš mamos patį didžiausią senovinį „bliūdą“, kokį tik radau, nes toks buvo sumanymas. Buvo svarbu, kad kurdami prie to dubens sutilptų visi. Vaikus labai „pagavo“ ir pats pasakos kūrimas, ir papjė mašė technika“.

Primisime, kad prieš dvejus metus LKD Mokymo centras organizavo konkursą „Svajonių šuniukas“, dar po metų pakvietė šalies vaikus dalyvauti konkurse „Antkaklis svajonių šuniukui“.

„Na, kai jau turi šunį ir antkaklį, ateina laikas ir dubenėliui“,– konkurso idėją su šypsena paaiškino Mokymo centro švietimo projektų koordinatorė Guoda Kavaliauskaitė.

Ar tai reškia, kad kitąmet Lietuvos vaikai bandys sukurti svajonių šuniuko namus, G.Kavaliauskaitė dar negalėjo atsakyti, tačiau patikino, jog idėjų skatinti vaikų kūrybiškumą ir meilę gyvūnams Mokymo centras tikrai turi.

Į parodą su savo mokytojomis, grupelėmis arba su tėvais atėję vaikai balsavo už jiems patikusius darbelius, džiaugėsi šunimis, kūrė darbelius MC kūrybinėse dirbtuvėse.

Konkurso darbus vertino ne tik žiūrovai. Balsavo  tarptautinės šunų parodos teisėjai, parodos lankytojai. O svečias iš Brazilijos, tarptautinis šunų teisėjas Fabio M. Amorim dubenėlius nufotografavo, kad galėtų savo kolegoms sugrįžęs papasakoti apie edukacinę Lietuvos kinologų draugijos veiklą.

Vienas keraminis Kauno J.Laužiko specialiosios mokyklos ir Panevėžio „Vilties“ m-klos mokinio Beno Veretinsko nertas dubenėlis „Skanaus, mano drauge“ kaip eksponatai iškeliavo F.M. Amorim lagamine į tolimąją Braziliją. Jie taps gražiu prisiminimu apie kūrybingus Lietuvos vaikus, tai dovana Brazilijos kinologų asociacijai.

Kūrinių vertinimo komisiją sudarė daug patirties kūrybinių darbų vertinime turinti, ekologinę kultūrą bei konstrukcines medžiagas būsimiems technologijų mokytojams dėstanti LEU Technologijų ir technologinio ugdymo katedros doc. Inga Kepalienė.

Jai talkino LEU GMTF Technologijų ir technologinio ugdymo katedros magistrantė Miglė Pilvelytė. Kinologijos savanoriai tris dienas kruopščiai skaičiavo balsus.

Sveikiname visus! Jūs visi verti prizų ir gražių žodžių. Jei galėtų, ačiū jums pasakytų ir šunys – jūs kūrėte dubenėlius su didele meile, o tai ir buvo svarbiausia!

Konkurso prizus įsteigė Lietuvos kinologų draugija, TV laida „Mūsų gyvūnai“, Lietuvos edukologijos universitetas.

Informacinis dubenėlių konkurso rėmėjas TV laida „Mūsų gyvūnai“ visiems prizininkams dovanoja erdvines gyvūnų dėliones. Reportažą apie konkursą žiūrėkite kovo 18 d., sekmadienį, 11.30 val. per LRT.

KONKURSO NUGALĖTOJAI.

Dėl prizų atsiėmimo prašome kreiptis e.paštu lkd.guoda@gmail.com.

Guodos Kavaliauskaitės nuotr.