Pirmaeilės svarbos dalykas – vanduo
Pagaliau vasara! Daugiau laiko praleidžiame gamtoje, keliaujame ir iškylaujame kartu su savo augintiniais.
Atsargiai: erkės!
Atšilo. Vis dažniau su savo augintiniais norime ilgiau pabūti lauke, pasivaikščioti gamtoje. Tačiau kaip apsaugoti juos nuo pavojingų išorės parazitų – erkių? Kaip išvengti erkių platinamų ligų, ypač – babeziozės ar Laimo ligos, kuria gali sirgti ir žmonės, ir šunys.
Kaip pasirūpinti savo augintiniu žiemą?
Atėjo gruodis, o su juo kartu šaltis ir sniegas, šventinė nuotaika ir dovanos.
„Leteniūras“ šunims: prabanga ar būtinybė?
Šaltuoju metų laiku šunys rečiau būna lauke, mažiau juda, todėl jų nagai natūraliai nenusidilina.
Kai gyvūnas apsinuodija žiurkių nuodais
Šią vasarą Vilniuje padaugėjo atvejų, kuomet daugiabučių kiemuose buvo išmėtyta žiurkių nuodų ir jais apsinuodijo šunys bei katės. Turbūt daug kas girdėjo ir apie paskutinį incidentą, kai jaunas vyriškis neteko savo mylimo augintinio, žiurkių nuodais apnuodyto rotveilerio Maxo. Policija pradėjo t...
Kodėl ir toliau būtina skiepyti nuo pasiutligės?
Rugsėjo 28-ąją veterinarų bendruomenė ir gyvūnų mylėtojai kalendoriuje tikrai pastebės įrašą: Pasaulinė pasiutligės diena.
Gyvybiškai svarbu – vanduo
Šuo visada turi gauti pakankamai skysčių, tačiau karštuoju metų laiku tai ypač svarbu.
Stalo serviravimas „pagal šunis“
Tie šuns „bliūdai“ kartais atrodo nekaip: apgraužti, purvini, seilėti. Voliojasi kažkur pastalėj ar patvory…
Sužinok: rudens pavojai šuniui
Ruduo. Soduose ir daržuose jau užderėjo derlius, tačiau kai kurios rudens gėrybės mūsų augintiniams gali būti pavojingos.
Tinkamai pasiruoškite aktyviai veiklai
Šylant orams natūraliai tampame aktyvesni. Nesvarbu, ar norime rimtai sportuoti, ar tik pasivaikščioti, dažną kartu lydi ir visada nuotykiams pasiruošę šunys.
Kaip apsisaugoti nuo erkių?
Atšilus orui vis daugiau laiko norisi praleisti gamtoje – kartu su savimi vedamės ir savo mylimus augintinius.
Šuniuko pasirinkimas: ar svarbu amžius?
Įsigyti visai mažą ar jau paaugintą šuniuką? Į ką būtina atkreipti dėmesį – pataria Vetvila.lt specialistai.
Dehidratacija: pavojus šuns sveikatai
Atkreipkite dėmesį, ar šuo gauna pakankamai skysčių.
Babeziozė – sunki liga
Veterinarijos gydytojai šį pavasarį labai dažnai diagnozuoja babeziozės atvejus – rūpinkimės savo augintiniais.
Šilumkaičio sistema šildo šunų letenas
Tokijo universiteto profesorius Hiroyoshi Ninomiya atliko tyrimus, norėdamas išsiaiškinti, kodėl, esant minusinei temperatūrai, šunims nešąla letenos.
Kai feromonai susuka galvą
Feromonai yra sudėtinga „cheminė kombinacija“, keičianti gyvūnų elgesį bei fiziologines reakcijas. Feromonų įvairovė milžiniška, gyvūnų elgseną jie gali veikti tiesiogiai ir netiesiogiai…
Rūpinimasis šunimi gamtoje: galimi pavojai
Kaip elgtis, kad atostogų ar savaitgalio iškylos neaptemdytų rūpesčiai dėl sunegalavusio šuns ir neprisieitų ieškoti veterinarinės pagalbos. Kokie pavojai tyko mūsų augintinių gamtoje?..
Šunų uoslė
Prisijaukinę šunis, žmonės „įdarbino“ jų nosis, tiksliau, uoslę. O gal buvo atvirkščiai: pastebėję nepaprastą šunų uoslę, nusprendė juos prisijaukinti. Šunų uoslė yra unikali. Ką užuodžia vienas šuo, gana ilgai reiktų uosti tūkstančiams žmonių…
Mityba
Didžiojoje Britanijoje neseniai pasibaigė keli teismo procesai. Šunys „laimėjo“ prieš šeimininkus. Tiksliau, teisėjai nuvirkdė šeimininkus, nes šie per daug mylėjo savo augintinius – be saiko šėrė. Gardūs kąsneliai tapo bjauriais kilogramais, antsvoris kėlė grėsmę šunų sveikatai ir gyvybei.
Ar duoti kaulų?
Ir jauni, ir suaugę šunys noriai graužia kaulus. Nesvarbu, ar tuo metu jie sotūs, ar alkani. Kaulai žadina plėšrūnų instinktus, skatina seilių išsiskyrimą. Savo brangų grobį – kaulą šunys gina nuo visų, slepia jį „juodai dienai“. Šunys graužia, nes tokia jų prigimtis.