2020 m. kovo 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos! Kviečiame dalyvius registruotis.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

EP už privalomą augintinių ženklinimą

Siekdamas pažaboti neteisėtą prekybą gyvūnais augintiniais, vasario 25 d. Europos Parlamentas siūlo suderinti ES valstybėse renkamus duomenis.

 

Daugelis ES valstybių jau turi privalomas gyvūnų augintinių identifikavimo ir registravimo sistemas, tačiau skiriasi jų renkama informacija.

Europos Parlamento (EP) priimtoje rezoliucijoje raginama suderinti visų ES valstybių šunų ir kačių registravimo duomenų bazes, o ilgainiui į jas įtraukti ir kitus gyvūnus augintinius.

Europos Parlamento narių įsitikinimu, privalomas augintinių registravimas ir galimybė visoje ES keistis jų duomenimis sumažins dokumentų klastojimo ir neteisėtos gyvūnų prekybos mastą, taip pat leis nustatyti gyvūnų ligų protrūkio šaltinius ir veiksmingiau reaguoti į netinkamą elgesį su naminiais gyvūnais.

Rezoliucijoje pažymima, kad į neteisėtą prekybą patekę gyvūnai dažnai būna prastai prižiūrimi, jiems kyla didesnė ligų rizika.

Be to, 70 proc. naujų ligų, kuriomis per pastaruosius dešimtmečius susirgo žmonės, yra gyvūninės kilmės.

2016 m. kovo mėnesį Europos Parlamentas ketina balsuoti dėl naujų gyvūnų sveikatos taisyklių, kuriomis Europos Komisijai suteikiama teisė įpareigoti ES valstybes rinkti duomenis apie naminius augintinius.

Strp. publikuotas: http://grynas.delfi.lt/gyvenimas/europos-parlamentas-turi-pasiulyma-del-gyvunu-zenklinimo.d?id=70518894

Veterinarijos gydyklų, kurios ženklina mikroschemomis, sąrašas.

G.Kavaliauskaitės nuotr.