2020 m. kovo 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos! Kviečiame dalyvius registruotis.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Griežtėja išduodamų sveikatos pasų kontrolė

Nuo rugpjūčio 1 d. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba griežtina šuniukams išduodamų ES gyvūnų augintinių pasų kontrolę.

 

Išaiškinus ne vieną atvejį, kai privatūs veterinarijos gydytojai, talkindami veisėjams, klastoja gyvūnų augintinių pasus, įrašus apie jų amžius ar skiepus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) griežtina jaunikliams išduodamų dokumentų kontrolę.

Nuo šių metų rugpjūčio 1 d. iki gruodžio 31 d. gyvūno augintinio pasus šunų, kačių ir šeškų savininkams tiesiogiai išduos tik VMVT teritorinių padalinių valstybiniai veterinarijos gydytojai.

„Privatūs veterinarijos gydytojai, įtraukti į specialų sąrašą, laikinai negalės išduoti pasų, tačiau įrašus juose apie gyvūnui atliktas veterinarines procedūras, galės daryti“, – sako VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Sirutkaitytė.

Šiuo metu privatiems veterinarijos gydytojams VMVT teritoriniuose padaliniuose pasų blankai jau neišduodami.

Gydytojai, kurie už juos sumokėjo, bet dar neatsiėmė, atgaus pinigus. Pinigai bus grąžinti ir tiems, kurie nespėjo panaudoti visų, anksčiau įsigytų, blankų.

 

 

Šuns ar katės savininkas, norėdamas gauti pasą savo augintiniui ar jo išveistų augintinių vadai, turės:

•  pateikti prašymą VMVT teritoriniam padaliniui, kuriame reikia nurodyti: gyvūno augintinio rūšį, lytį, gimimo datą ir poodinės mikroschemos numerį;

•  patvirtinti pateiktų duomenų teisingumą – pristatyti dokumentus, įrodančius šuns ar katės suženklinimą ir vakcinavimą nuo pasiutligės, kilmės dokumentą (veisliniams gyvūnams augintiniams) ir dokumento, kuriuo patvirtinamas apmokėjimas už paso blanką, kopiją;

•  sudaryti galimybę valstybiniams veterinarijos gydytojams patikrinti gyvūno augintinio tapatybę, t.y. ženklinimą poodine mikroschema.

Šuniukų ir kačiukų vadoms dokumentus tiesiogiai išduos valstybiniai veterinarijos gydytojai tik tuomet, kai augintiniai atitiks nustatytus sveikatos reikalavimus.

Kilus įtarimui, kad pasui gauti pateikti neteisingi duomenys, bus tikrinama, ar pateiktuose dokumentuose nurodyta teisinga informacija.

Tai reiškia, kad bus tikrinama privačių veterinarijos gydytojų, pildžiusių dokumentus, ir veisėjų bei vežėjų veikla, atliekami laboratoriniai tyrimai.

„Sugriežtintą tvarką planuojame taikyti laikinai – iki 2015 m. gruodžio 31 d. Tačiau jeigu tai nepadės sustabdyti neteisėtos gyvūnų augintinių veisėjų, prekiautojų ir vežėjų į kitas šalis veiklos,  neteisėto tokių asmenų bendradarbiavimo su įstatymus pažeidžiančiais privačiais veterinarijos gydytojais, bus imamasi dar griežtesnių apribojimų“, – pabrėžia R. Sirutkaitytė.

Kilus papildomiems klausimams, prašome skambinti VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotojai Rasai Sirutkaitytei, tel. nr. (8 5) 249 1651.

http://vmvt.lt/lt/naujienos/4282/

St.Barausko nuotr.