2020 m. kovo 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyks trys tarptautinės šunų parodos! Kviečiame dalyvius registruotis.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

CAC: ką reiškia šis trumpinys?

Ką reiškia šunų parodos trumpinys CAC ir kuo šios parodos skiriasi nuo kitų šunų parodų?

CAC trumpiniu žymimos nacionalinės (respublikinės, arba regioninės) visų veislių šunų parodos.

Lyginant su kitų tipų šunų parodomis, jos mūsų šalyje vyksta dažniausiai. Registruoti į šias parodas galima visų veislių šunis su FCI pripažįstamais kilmės dokumentais nuo 4 mėnesių amžiaus. Paprastai tokiose parodose dalyvauja 200 – 400 šunų, apie 100 skirtingų veislių.

Šunys varžosi jaunimo, atvirojoje, darbinėje, čempionų ir veteranų klasėse. Šuniukų ir mažylių klasės bei porų, veislynų, reproduktorių bei jaunųjų vedlių konkursai regioninėse parodose nėra privalomi, tačiau dažniausiai vyksta.

Šunis dažniausia vertina iš kaimyninių valstybių atvykę arba mūsų šalies nacionalinės arba tarptautinės kategorijos teisėjai.

Nacionalinėse šunų parodose suteikiami beveik visi titulai, išskyrus tarptautinio šunų grožio čempiono titulą. Daugiau apie titulus: https://archyvas.kinologija.lt/?page_id=640&lan=ltu.

Šiose parodose suteikiamas kandidato į šalies grožio čempionus titulas (pvz.: kandidato į Lietuvos šunų grožio čempionus – LT CAC), todėl tokios parodos žymimos trumpiniu CAC. Pavyzdžiui, „CAC Marijampolė“, „CAC Kauno ruduo“.

Nacionalinėse parodose suteikiami ne tik LT CAC titulai, bet ir jaunimo nugalėtojo, gražiausio veterano, BOB (geriausias veislės atstovas) ir BOS (geriausias priešingos lyties atstovas) titulai.

Visose parodose dalyviai moka registracijos mokestį, o mokesčio dydį nustato pats parodos rengėjas. Registracija yra išankstinė, nes visi šunys turi būti įtraukti į parodos katalogą. Neregistruoti šunys parodoje negali dalyvauti.

Nacionalinė šunų paroda – puiki proga susipažinti su populiariausiomis šunų veislėmis bei debiutuoti parodose su savo augintiniu.

Tokių renginių visoje Lietuvoje per metus vyksta daugiau kaip 30.

Gabija Vyšniauskaitė